luty
AKTYWNE PRZEDWIOŚNIE
Z sercem w tle
Czas kończącego się karnawału niesie ze sobą święta miłe każdemu. Oto bowiem już 14 lutego szkolne korytarze mieniły się wszystkimi odcieniami czerwieni, wszelakimi serduszkami, balonikami, amorkami. O wielkiej miłości zbyt wcześnie jeszcze mówić, ale sympatia, życzliwość, uśmiech - to czyni świat naprawdę milszym i bardziej przyjaznym. Z tego właśnie powodu „listonosze walentynkowej poczty” mieli pełne ręce – walentynek. Przerwy umilały romantyczne melodie – było naprawdę magicznie i słodko. Nieco inny wymiar słodyczy przyniósł ze sobą tłusty czwartek. Tym razem w powietrzu unosił się zapach, który pokonał nawet najbardziej zagorzałych przeciwników niezdrowego objadania się. Otóż zgodnie z dość wygodną teorią wielu z nas, jest to jedyny w roku dzień, kiedy zjeść pączka po prostu trzeba. I mimo początkowych zapewnień, że „tylko jednego…”, to miejsce na kolejnego i jeszcze jednego pączusia znalazło się w każdym brzuszku. Odmawiać przecież nie wypada, a częstował samorząd, pan dyrektor, rodzice. Maraton „miłych dni” dobrnął do kolejnego święta. Już bowiem w piątek, 6 marca, męska część naszej społeczności rozpoczęła obchody Dnia Kobiet. Minął weekend i ponownie w poniedziałek panowie mali i duzi winszowali koleżankom i paniom wszystkiego co piękne. Jak na przedwiośnie przystało zaroiło się od pierwiosnków i tulipanów. Znalazły się też czekoladki i cukiereczki. Nie był to jednak koniec tego niezwykłego maratonu. Jeśli świętują kobiety, to i mężczyźni mają swój dzień. Dziewczyny nie zawiodły. Życzenia, wierszyki i oczywiście słodkości. Uff, maraton „miłych dni” za nami i tylko kilka dekagramów trzeba zrzucić, a pozostaną naprawdę przyjemne wspomnienia.
Konkursowe poruszenie
Wprawdzie zima była dla nas łaskawa, można by powiedzieć nawet, że nie pokazała się wcale, ale jej koniec, choćby ten kalendarzowy, wyczuwa się w powietrzu. Gdyby użyć szkolnej skali tzw. konkursowej, to właśnie teraz jest jej kulminacja. Każdego roku bowiem wraz z pożegnaniem chłodów nadchodzi czas różnorodnych konkursów. Rozgrzewką są turnieje klasowe. Wśród koleżanek i kolegów łatwiej jest mierzyć się z samym sobą. Dla niektórych to początek zmagań, po którym następują kolejne etapy – szkolne, gminne, powiatowe, wojewódzkie. A jest w czym wybierać.
Spośród uczestników konkursów przedmiotowych najwięcej dumy przyniosły nam: Janina Frąckowiak, Oliwia Krzyniak i Paulina Lewkowicz – Głodek, które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO ( życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach).
Tradycyjnie już olbrzymim zainteresowaniem cieszy się LUBUSKI KONKURS RECYTATORKI. Spośród kilkudziesięcioosobowej grupy uczestników z naszej szkoły największy sukces na dzień dzisiejszy odniosła Lidia Węclewicz, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Jej interpretacja wiersza „Lament męża koniary” poruszyła serca jury oraz innych uczestników konkursu. Spośród najmłodszych recytatorów z naszej szkoły do etapu wojewódzkiego została nominowana Zuzanna Paprzycka, która zaprezentowała wiersz pt. „Dieta pani Arbuzowej”.
Ważnym wydarzeniem artystycznym jest także KONKURS PIOSENKI MŁODZIEŻOWEJ I DZIECIĘCEJ PRO ARTE. W przeglądzie powiatowym wyróżnienia wyśpiewały Małgorzata Żmuda romantycznym ”Spacerem w deszczu” oraz Patrycja Michalska, która zaprezentowała utwór „Lubię wrony” w rytmie bossanowy.
Nasi uczniowie po raz pierwszy przystąpili do MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH, który odbył się w LO 3 W Zielonej Górze. Do części pisemnej przystąpili: Daniel Przymus ( najmłodszy uczestnik), Maja Kozłowska, Paulina Lewkowicz-Głodek i Małgorzata Żmuda. Miejsce w kolejnym - ustnym etapie wywalczyły dziewczynki, które kolejno zajęły miejsca:4-e,5-e i 7-e. Te lokaty uważamy za duży sukces z uwagi na poziom trudności oraz fakt, iż po raz pierwszy braliśmy udział w tym konkursie.
Podobnie jak w roku ubiegłym, nasza placówka była organizatorem GMINNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO. Z zaproszenia skorzystały 4 szkoły. Oprócz zadań wymagających sprawnego posługiwania się komputerem i programami, uczestnicy rozwiązywali online test obejmujący zagadnienia teoretyczne. Indywidualnie w kategorii klas I-III Antek Bonczyk zdobył III-e miejsce, z klas IV –V najlepsi byli Sylwia Łęczycka – I-sze miejsce i Piotr Kordek II-e miejsce, zaś wśród najstarszych uczniów I-sze miejsce „wyklikał” Bartosz Kupiec. Miło nam donieść , iż w kategorii grupowej klasy IV – V i VI – VIII z naszej szkoły znalazły się na I – szym miejscu.
Wszystkim uczestnikom konkursów i turniejów, na każdym szczeblu gratulujemy odwagi i chęci sprawdzenia samego siebie, nominowanym życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach, a tych którzy ciągle jeszcze się wahają zapraszamy do skorzystania z oferty dopasowanej do własnych zainteresowań.
Słodkie, miłe i przyjemne było to nasze przedwiośnie. Kiedy dodamy do niego szczyptę nieukrywanej dumy z uczniów reprezentujących naszą szkołę, to możemy uznać je za naprawdę aktywny i udany czas.
Beata Kaszewska