wrzesień

„Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania.”

Rozpoczynamy szkolną wędrówkę

Piękna wakacyjna aura pozwoliła skutecznie zatopić się w słonecznym blasku, odpłynąć w lazurową otchłań mórz i jezior. Ostatnie sierpniowe dni wakacyjnej laby dawały do zrozumienia, iż  letnia pogoda powoli kończy się. Może właśnie dlatego raźniej było powrócić do szkolnej gromady. Znowu gwar wypełni sale lekcyjne i korytarze. Duża część uczniów twierdzi, że na powrót do szkoły czekała z utęsknieniem i wcale nie był to koniec, ale początek „dobrego”. No bo właśnie w szkole „coś się dzieje” – przyjaźnie, wspólne szaleństwa, ciekawe inicjatywy, bliskie i dalekie wycieczki no i możliwość rozwoju.

Apel na boisku zgromadził całą społeczność szkolną. Zaszczycili go swoją obecnością: Burmistrz  Czerwieńska Piotr Iwanus oraz sekretarz gminy Paweł Wikiera. Z ust burmistrza usłyszeliśmy następujące przesłanie: … Niech nadchodzące miesiące intensywnej pracy będą przepełnione radością i satysfakcją z osiąganych efektów,  a szkoła niech będzie miejscem, do którego z chęcią będziecie wracać…”

Po części oficjalnej swoje ślubowanie złożyły pierwszaki, które właśnie przekraczają szkolny próg. Pełni ciekawości i spragnieni nowych doznań, bez wahania ślubowały być dobrymi uczniami, godnie reprezentować szkołę, dbać o jej dobre imię. I nie wiadomo kto bardziej był wzruszony oni, czy ich rodzice i nowi wychowawcy?

Dyrektor powitał sześcioro pedagogów, zapewnił, iż mimo ogólnopolskich braków kadrowych, w naszej szkole przystępujemy do pracy w pełnym składzie. W swoją edukacyjną wędrówkę wyruszyła grupa licząca 356 uczniów, którzy będą uczyli się w 17u oddziałach klasowych. W tę podróż wyruszyło też 45 pedagogów oraz 16 pracowników obsługi. Dysponujemy 19 izbami lekcyjnymi, mamy 2-e sale gimnastyczne, odnowioną podczas wakacji bibliotekę z czytelnią, dobrze wyposażoną pracownię komputerową, nowoczesne boisko, świetlicę i stołówkę. Przygotowywana jest także pracownia, w której będziemy realizować projekt LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Zagospodarowaliśmy  zieleńce przy wejściu głównym  oraz wokół szkoły. Nasi konserwatorzy każdego dnia czynią wiele, aby było jeszcze piękniej i jeszcze wygodniej. Ważne, abyśmy umieli dbać o to, co nas otacza, co zostało przygotowane dla wszystkich i każdego z nas z osobna.

Od wielu już lat pierwszy dzień pracy poświęcamy na działania integracyjne. Tym razem hasło przewodnie brzmiało: Z OPTYMIZMEM W NOWY ROK SZKOLNY i miało za zadanie uświadomić nam jak wiele znaczy pozytywne nastawienie i wiara w siebie. Rozpoczęliśmy od wypracowywania klasowych kontraktów, przypomnienia podstawowych dokumentów szkolnych, zasad zachowania na lekcjach i przerwach. Po ciężkiej pracy nie mogło zabraknąć różnorodnych gier i zabaw integracyjnych, które pozwoliły zacieśnić więzi oraz dały możliwość sprawdzenia kondycji.

Tak oto wprawiliśmy w ruch „szkolną machinę”, która przez 10 miesięcy będzie prowadziła nas po różnorodnych drogach. Zapewne podróż będzie wiodła różnymi ścieżkami – czasem prostymi i radosnymi, a czasem  trudnymi i zawiłymi. Liczymy, że doprowadzi do niezwykłych odkryć i da zadowolenie wszystkim uczniom.

Szczególnych wrażeń życzymy pierwszakom, które dopiero rozpoczynają przygodę z nauką. To one potrzebują najwięcej wsparcia i otwartych ramion dorosłych.

Wszystkim członkom naszej szkolnej społeczności życzymy wartościowych doświadczeń, prawdziwych przyjaźni, a za 10 miesięcy dobrych świadectw i poczucia, że dobrze wykorzystaliśmy czas nauki. Jak zwykle do współpracy zapraszamy rodziców, którzy wielokrotnie udowodnili jak wiele zależy od ich zaangażowania.

• ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Już w najbliższy poniedziałek tj. 4 września br. rozpoczniemy nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego będzie przebiegała wg następującego porządku:

• godz. 8.00 - Msza Św. w intencji nowego roku szkolnego w kościele parafialnym pw. Św. Wojciecha w Czerwieńsku.
            • godz. 9.00 – apel na boisku szkolnym.
            • godz. 9.30 – spotkanie z wychowawcami poszczególnych klas w salach lekcyjnych.

We wtorek 5 września w szkole zaplanowano dzień integracyjny. Zajęcia będą się odbywały w godz. 8.00 – 12.00 wg scenariusza, który przygotowali wychowawcy klas.

Świetlica szkolna będzie czynna codziennie w godz. 7.00 – 8.00 oraz bezpośrednio po zakończeniu zajęć edukacyjnych do godz. 16.30.

Obiady w stołówce szkolnej będą wydawane od 6 września w godz. 11.30 – 14.00. Zapisy bezpośrednio u intendenta p. Marty Tańskiej lub telefonicznie 781 364 063.

wykaz wychowawców i sal