Erasmus+/FRSE
Projekt „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów
i kadry edukacji szkolnej” FRSE
Nazwa projektu: „EkoGeek. W trosce o ucznia rozwijamy umiejętności technologiczno- informatyczne, poszerzamy kompetencje językowe i wiedzę ekologiczną”
realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, na zasadach programu Erasmus+.
W ramach projektu 23 nauczycieli uczących w naszej szkole weźmie udział w mobilnościach zagranicznych. W Grecji podejmą działania typu job shadowing, gdzie będą obserwować pracę w prestiżowej greckiej szkole Platon. W Barcelonie odbędą kursy o tematyce ekologicznej oraz na Malcie podniosą kompetencje językowe podczas kursów języka angielskiego. Każdy z uczestników mobilności otrzyma europejski certyfikat potwierdzający odbycie kursu językowego lub kursu o tematyce ekologicznej.
Wszystkie koszty związane z udziałem nauczycieli w projekcie tj. koszty przygotowania językowego; koszty podróży i pobytu za granicą, koszty ubezpieczenia i organizacji mobilności są finansowane w ramach otrzymanego dofinansowania ze środków budżetu państwa oraz środków UE.
Cele projektu:
- doskonalenie porozumiewania się w językach obcych,
- podniesienie umiejętności językowych nauczycieli, tak aby w przyszłości mogli brać aktywny udział w projektach międzynarodowych,
- podniesienie jakości pracy szkoły w zakresie nauczania języków obcych,
- wzrost współpracy na poziomie europejskim, zaangażowanie się w projekty międzynarodowe nauczycieli wszystkich specjalność, nie tylko lingwistów,
- rozwijanie kompetencji informatycznych w nauczaniu na wszystkich poziomach,
- rozwój kwalifikacji nauczycieli i nabycie pewności siebie w obszarze własnego profilu zawodowego, wyzbycie się elementu wykluczenia,
- wzmocnienie wymiaru europejskiego szkoły na rynku lokalnym i powiatowym,
- wprowadzenie nowych pomocy dydaktycznych oraz innowacyjne działania na rzecz podniesienia jakości pracy w grupie,
- podniesienie jakości zarządzania w klasie i umiejętności indywidualizacji procesu nauczania,
- rozwój umiejętności lepszego planowania pracy i zarządzania czasem,
- zdobycie i wymiana doświadczeń z nauczycielami z innych krajów, kultur i systemów edukacyjnych,
- zwiększenie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów i pomoc w rozumieniu recyklingu,
- wspieranie procesów edukacyjnych i komunikacyjnych poprzez szerokie wykorzystywanie narzędzi TIK.
Każdy z uczestników mobilności otrzyma europejski certyfikat potwierdzający odbycie kursu językowego lub kursu o tematyce ekologicznej.
Wszystkie koszty związane z udziałem nauczycieli w projekcie tj. koszty przygotowania językowego; koszty podróży i pobytu za granicą, koszty ubezpieczenia i organizacji mobilności są finansowane w ramach otrzymanego dofinansowania ze środków budżetu państwa oraz środków UE.
Szkolny koordynator projektu Natalia Jaśkiewicz