• Wolontariat

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.” „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz.” „Pomagając innym pomagasz i sobie.” (autorzy nieznani)
      • 2021/2022

• PODSUMOWANIE PRACY SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA w roku szkolnym 2021/2022

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA stanowiła grupa licząca ponad 80-t osób.

W pierwszym semestrze pracowali głównie doświadczeni wolontariusze z klas starszych, ale młodsi czynnie włączali się w akcje charytatywne.

Możemy pochwalić się następującymi przedsięwzięciami:

• zbiórka kasztanów – pomoc choremu Jasiowi
        • porządkowanie opuszczonych grobów w związku ze Świętem Zmarłych
        • akcja   „Zbieramto w szkole” wspierająca fundację MISSIO CORDIS (zużyte baterie i sprzęt elektroniczny)
        • coroczna akcja DAR SERCA – zbieraliśmy słodycze, zabawki, aby zorganizować świąteczne wsparcie dla rodzin oraz mieszkańców naszego miasteczka, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji (w tę akcję włączyli się również nauczyciele)
        • Świąteczne spotkanie z SENIORAMI
        • włączyliśmy się w dzieło budowy Hospicyjnego Domu Aniołków  dla ciężko chorych dzieci
        • nieustająco trwa zbieranie nakrętek, które przeznaczone są na zakup wózka inwalidzkiego dla potrzebującej osoby
        • akcja ZBIÓRKA NA BUDĘ DLA BURKA
        • akcja MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM
        • włączenie się w dzieło  WOŚP
        • sprzedaż ciasta na rzecz wsparcia uczniów z Ukrainy
        • akcja POMAGAMY RODZINOM Z UKRAINY
        • WIELKANOCNA PACZKA dla potrzebujących seniorów

Wszystkim wolontariuszom oraz osobom wspierającym nasze dzieło pomagania serdecznie dziękujemy !