• Wolontariat

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.” „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz.” „Pomagając innym pomagasz i sobie.” (autorzy nieznani)
      • Wolontariat

• SZKOLNE KOŁO WOLONTARIUSZA

OPIEKUNOWIE:

Hanna Borowczyk, Dorota Budeń, Anna Pawlak, Dagmara Karpała, Beata Kaszewska, Monika Szymańska, Przewodnicząca - Iwetta Kaszewska

WOLONTARIAT JEST SZANSĄ DLA KAŻDEGO NIEZALEŻNIE OD PŁCI, RASY, NARODOWOŚCI, WYZNANIA, PRZEKONAŃ POLITYCZNYCH, WIEKU CZY STANU ZDROWIA, KAŻDY MA PRAWO BYĆ WOLONTARIUSZEM. WOLONTARIAT DAJE SZANSĘ WYKORZYSTANIA WŁASNYCH UMIEJĘTNOŚCI I DOŚWIADCZEŃ, ROZWINIĘCIA ZAINTERESOWAŃ, ZDOBYCIA DOŚWIADCZENIA W NOWYCH DZIEDZINACH, WYWARCIA WPŁYWU NA ZMIANY SPOŁECZNE I MOŻLIWOŚĆ ZAANGAŻOWANIA SIĘ.

KIM JESTEŚMY? JAK DZIAŁAMY?

Szkolny Klub Wolontariusza skupia uczniów, którzy dobrowolnie i świadomie podejmują aktywność na rzecz innych ludzi i organizacji będących w potrzebie.

Wstępując do klubu należy wypełnić tzw. kartę wolontariusza i uzyskać zgodę rodziców na działanie w klubie.

Działania wolontariackie mogą podejmować także inni chętni uczniowie, którzy nie należą do  SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA. Uczniowie włączający się w dzieło wolontariatu otrzymują pochwały i dodatnie punkty z zachowania, które są podziękowaniem za ich postawę.

WPIS NA ŚWIADECTOWO o pracy wolontariackiej w klasie VIII otrzymuje wolontariusz, który:

• działał aktywnie w SZKOLNYM KLUBIE WOLONTARIUSZA co najmniej przez 2 lata; LUB szczególnie aktywnie przez 1 rok
        • każdym roku przynależności do klubu uczestniczył w zebraniach ( przynajmniej 50 %)
        • włączył się w realizację przynajmniej 3-ch akcji LUB 6-u akcji w przypadku przynależności do klubu przez 1 rok. (Przez realizację rozumie się: przygotowanie akcji informacyjnej lub organizację lub przekazanie środków na rzecz akcji).

Informacje na temat zebrań oraz akcji SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA  znajdują się na tablicy ogłoszeń przy sali nr 6.